Вийшли з друку підручники «Лінійна алгебра і елементи геометрії», «Вступ до топології», «Елементи теорії категорій», «Вступ до теорії множин»

Чотири чудові підручники «Лінійна алгебра і елементи геометрії», «Вступ до топології», «Елементи теорії категорій», «Вступ до теорії множин» , які підготував талановитий викладач і вчений факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету, професор, завідувач кафедри алгебри та геометрії Никифорчин Олег Ростиславович,   нещодавно вийшли з друку та поповнили фонди університетських бібліотек України.

 

Підручники написано українською мовою для студентів, які навчаються за програмами Математика, Математика комп’ютерних технологій, Прикладна математика, але можуть бути  корисними і  студентів інших напрямів:

“Лінійна алгебра та елементи геометрії” — підручник з базового курсу для спеціальності 111 Математика та споріднених спеціальностей, який, втім буде корисним і для студентів інших напрямків. Без знання лінійної алгебри фізики не зможуть пояснити квантову теорію, а фахівці з Data Science — розвивати і використовувати популярне нині глибоке машинне навчання.

“Вступ до топології” — поступове ознайомлення і плавне занурення у сучасну геометрію. Кожен, хто вживає терміни “неперервно змінюється”, “наближається”, “розташоване всередині”, “лежить на межі”, “сполучається кривою”, стихійно використовує топологію. Навіть ліплення вареника є прикладом побудови того, що називається “ретрактом”. Усвідомлене володіння топологічними методами дає переваги скрізь, де потрібна континуальна математика — від теоретичної фізики до обробки зображень.

“Елементи теорії категорій” — книга для першого знайомства з мовою сучасної математики. Теорія категорій вчить знаходити спільні риси у нібито не пов’язаних об’єктах і розробляти універсальні методи, застосовні до задач у різних галузях математики, і не тільки математики. Сучасна мова функціонального програмування Haskell інтенсивно використовує функтори та монади, вигадані колись алгебраїстами і топологами для зовсім інших потреб. Зрештою, діаграми — рисунки, що замінюють довгі описи і формули — викликають естетичну насолоду навіть у тих, хто не пов’язаний з математикою.

Вступ до теорії множин” — посібник, метою якого є розповісти у простіший спосіб про не зовсім прості речі, і провести читача від “наївного” (шкільного) уявлення про множини до строгого опису, як побудувати всю математику “з нічого”, тобто з порожньої множини. Як бонус читач отримає потужний метод — трансфінітну індукцію, який вже понад сотню років дозволяє красиво і ефективно отримувати нетривіальні результати.

 

У кожній з книг лекції супроводжуються завданнями для проведення практичних занять та самостійного розв’язування. Структура і послідовність викладу узгоджені з освітніми програмами “Математика” та “Математика комп’ютерних технологій” Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та змістом математичної освіти у інших провідних університетах України. Видання підтримано грантовою програмою Talents for Ukraine Благодійного Фонду Kyiv School of Economics.

 

Підручники уже дісталися до бібліотек таких освітній закладів:

  • Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
  • Інститут математики Національної академії наук
  • Київська школа економіки
  • Львівський національний університет імені Івана Франка
  • Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

 

Та отримали позитивні відгуки і високу оцінку науковців:  https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=987919236675516&id=100063723453360&rdid=nuftUAw4Xrt6rAm3

 

Висловлюємо автору щиру подяку!